Неділя, 22.12.2024, 14:46
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS

Вас вітає Колотіївська філія І-ІІ ступенів

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Історія школи

 
 Учительський та учнівський колективи біля школи, березень 1935 року
 
 
    В 1890 році  при Слюсарській управі було відкрито 3-ох класну церковно-приходську школу, яка знаходилась у селі Колотії, в якій навчалося 18 хлопчиків. Першим учителем цієї школи був Черемхович Олександр Костянтинович.
    В 1897 році на кошти Полтавської уїздної земської управи уло збудовано приміщення Слюсарської початкової школи з 3-х річним навчанням. Це був дерев’яний будинок з двома класними кімнатами, коридором. учительською. Коридор був розділений на дві частини. Зразу ж після побудови школи подвір’я було обсаджено фруктовими деревами та огороджено парканом. В школу йшли діти по бажанню. Серед унів переважали хлопці.
   В 1905 році методом народного будівництва селяни сіл Колотії, Черкуни, Варв’янські, Онанки, Пальонки,  Бараки, Геращенки, Слюсарі, вирішили збудувати нове приміщення школи. Слюсарською громадою було доведено до кожного двору зібрати гроші і хто мав тягову силу привезти по дві підводи цегли з міста Кременчука. Казначеєм і керівником будівництва громада призначила Колотія Павла Яковича. Будівництво школи було закінчено в 1910 році. Збудовано було буквою «Г», довжною 25 метрів і шириною 12 метрів.
   У школі навчалися діти, а також проводилися різні сільські заходи.  При школі було три квартири для вчителів і сторожа.
   В 1907 році школу було передено на 4-ох річне навчання, класи стали комбіновані. Навчання велося російською мовою. В школі читалися такі предмети: богословіє, арифметика, російська мова, краснописання. В четвертому класі – географія та історія. В цій школі вчителями були: Колотій П.Ф. та Дем’янець М.П.
   Після громадянської війни і встановлення Радянської влади було відокремлено школу від церкви. Слюсарська початкова школа відокремилася від Михайлівської церкви. Було встановлено загальнообов’язкове і рівноправне навчання для всіх дітей. Учні навчалися на рідній мові. Учителем Колотіївської школи за радянських часів був Харченко Петро Матвійович.
    В 1925 році в Колотіївську школу приїхала працювати сім’я вчителів Бойків: Пилип Іванович, Івга Василівна та їх сестра Марія Пилипівна. Вони жили в шкільних квартирах і навчали дітей від першого по четвертий клас.
   В 1930 році початкова школа була перетворена в семирічну. Шкільне приміщення розбудували з двох до п’яти класних кімнат. При школі діяла бібліотека, майстерня для ручної праці, їдальня, де учні харчувалися один раз гарячими сніданками.Ручну працю викладав столяр Скляр Юхим Андрійович. В майстерні учні виготовляли вироби для школи, дитячих ясел, ремонтували шкільне приладдя.
   В 1932 році школу очолив молодий директор Карасенко Яків Оксентійович, учитель історії та географії. Учителем математики і фізики працював Соловей Іван Федорович, природознавство і хімію викладав Пойдеминко Микола Вікторович, українську мову і лутературу – Зленко Паша Кузьмівна.
   В той час приміщення отоплювалось, учні були забезпечені підручниками, зошитами, наочним приладдям. В шкільній бібліотеці було 2 500 примірників художньої літератури. Добре працювали піонерська, комсомольська організації, гуртки: співочий, драматичний, літературний, фізкультурний. Учнями школи для односельців організовувались літературні вечори, виступи художньої самодіяльності.
   Та мирне життя нашого народу порушив віроломний напад фашистської Німеччини. Багато жителів села, в тому числі і бувші учні нашої школи, стали на захист рідної Вітчизни. На фронт пішли всі чоловіки і юнаки села. З війни не повернулось 130 колотіян. Серед них такі: Колотій Федір, Черкун Степан, Бордюг Макар, Яременко Онаній, Колотій Василь та його два сини Іван і Павло, Басистий Марко, Олійник Олексій, Яненко Іван та інші.
   В роки німецької окупації Слюсарська початкова школа працювала перідично. Було введено новий предмет – богослужіння. В цій школі працювали такі вчителі: Панасенко Ганна Марківна, Сахно Галина Миколаївна, Колотій Варвара Вікторівна.
    Не довго довелося німецьким ордам топтати нашу землю. В кінці вересня 1943 року Радянська Армія визволила село Колотії. В селі було зруйноване колгоспне господарство, пограбовано частину господарств колгоспників, спалено школу, бібліотеку.
    З 1 жовтня 1943 року , після визволення села від німецько – фашистських окупантів, навчання в школі було розпочато. Важко стало вести навчально – виховну роботу в перші післявоєнні роки. Приміщення школи зруйновано, не вистачало парт, підручників, наочності. доводилося олівець ділити між двома – трьома учнями. Писали в зошитах олівцями, а потім написане витирали і знову писали.
   В 1949 році слюсарську початкову школу очолила Голуб Поліна Прокопівна. Школі знову було надано статус семирічної.
 

   Учительський колектив школи.

Справа наліво перший ряд: Панасенко Ганна Марківна – вчитель початкових класів, Оверченко Семен Степанович – вчитель математики, Голуб Поліна Прокопівна  - директор
Другий ряд: Колотій Варвара Вікторівна – викладач української мови та літератури,  Ніна Павлівна – вчитель фізкультури,
 Гордієнко Олена Cтепанівна – викладач російської мови та літератури,  Кухар Євгенія Федоріва – вчитель початкових класів

     В цей час силами місцевого колгоспу ім. Енгельса, державою розпочалось будівництво нового приміщення школи.

   В 1951 році  було збудоване нове приміщення школи. В цьому ж році директорм Слюсарської семирічної школи став Гордієнко Степан Дмитрович.
 
         

  Учительський колектив та члени колгоспу 1951 рік

Перший ряд зліва направо: Геращенко І.О. – голова колгоспу, Гордієнко Л.С., Гордієнко С.Д. – директор, Дем’янець Є.О., Оверченко С.С. – завуч, Кухар Є.Ф., Білокінь В.П.
Другий ряд: Корж Л.Н., Колотій В.В., Онанко І.С. – медбрат, Черкун Г.Ф. -  бібліотекар, Колотій І.С.–працівник торгівлі, Яресько Л.Д., Голуб П.П.,Панасенко Г.М

  У 1952 році у школу прийшов мололдий учитель математики Оверченко Семен Степанович, який 1955 році стає директором нашої школи. Нелегко жилося в той час селянам і учні школи разом з педагогічним колективом допомагали колгоспу, державі. Вони працювали на збиранні овочів, картоплі, кукурудзи.

   Учительський  колектив 1961 року

   Зліва направо: Колотій Варвара Вікторівна, Яремченко Олександра Петрівна, Яресько Олексій Давидович, Оверченко Семен Степанович – директор, Березівська Ганна Федорівна, Білокіь Володимир Прохорович.
   При школі було організовано тваринницьку ферму, яка стала знаменитою по всій Україні.
     На загальних зборах учнів вирішили в 1955 році збудувати приміщення ферми. Колгосп дав дерево, столярів і робота закипіла. Допомагали всі вчителі, колгоспники, батьки. Після занять привозили глину, пісок, робили клітки, кормушки, вольєри.
   В 1956 році ферма була готова. Починали з 12 пар голубів, з 30 курок і 5 кролематокзвідуюча фермою була учениця 4 класу Корж Валя. Кладовщиком – її однокласник Володя Колотій, завідуюча кролефемою – Галя Задарожна, завідуюча птахофермою – Галя Телюк, завідуюча голубофермою – Валя Корж.
  Активно працювали на фермах такі учні школи: Олена Мироненко, Надя Ярошеннко,
Марія Слюсар, Анатолій Колотій, Коля Проскура, Галя Телюк, Лариса Черкун, Анатолій Харченко, Антон Бардак та інші.
   За зразкове ведення пришкільних ділянок та добру організацію роботи на фермах школа шість разів була учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки, а гурток юннатів та 62 учні нагороджені медалями ВСГВ. Учениця школи Слюсар Надія не тільки нагороджена медалями, а також стала учасником шостого всесвітнього фестивалю молоді і студентів.
   З 1963 по 1972 рік директором школи був Григорович Олексій Кирилович.
 

    В центрі директор школи – Григорович Олексій Кирилович. Вчителми працювали зліва від директора – Колотій Варвара Вікторівна (учитель української мови та літератури), справа від нього – Семіон Антоніна Іванівна (учитель української мови та літератури) та інші.

   В школі поводились цікаві вечори, працювали гуртки: драматичний, танцювальний, художнього слова. Проводились різноманітні спортивні змагання.
   В січні 1973 року на короткий час очолив школу Мирошниченко Віталій Никифорович. В школі завирувала художня самодіяльність, драматичний гурток.
   З квітня 1973 року по серпень 1975 року директором працювала Ганжа Антоніна Миколаївна.
 

   Школа в той час продовжувала розміщатися в двох невеличких приміщеннях. в одному займалися 5-8 класи і була вчительська кімната. 1-4 класи були комбіновані і займалися в меншому приміщенні. Учнів в той час  в школі налічувалось 70 чоловік. Педагогічний колектив нараховув 10 вчителів. кадрами школа була забезпечена. Кращими вчителями, що давали міцні знання і стали добрими вихователями учнів були Пальонка В.П. – вчитель історії та української мови, Ластівка Л.П. – вчитель математики і фізики. творчо працювала з дітьми піонервожата Строкова Н.М. Ці люди, як і весь педагогічний колектив організовували цікаві вечори, ранки. При школі була постійнодіюча агітбригада з дітей 6-8 класів. Учні робили походи по рідному краю, були на екскурсіях в Москві, Волгограді.

 

На фото Колотіївська та Жовтнева школи на екскурсії В Москві.

      В центрі директор Колотіївської школи Ганжа Антоніна Миколаївна.
   Не довгий час працював директором вчитель біології, ветеран педагогічної освіти Кісенко Іван Романовч.
   З 1975 року по 1988 рік з невеликими перервами директорм нашої школи працює Пальонка Віра Петрівна.
 

    Пальонка Віра Петрівна з учнями п’ятого класу

   Основну уваг в діяльності педагогічного та учнівського колективів приділялося знанням та дисципліні. В той час далеко за межами села славився гурток художньої самодіяльності, яким керували Романько Олексій Леонтійович та Мироненко Євгенія Федорівна. Силами драматичного гуртка в Будинку культури були поставлені вистави: «У неділю рано зілля копала» за мотивами повісті О.Кобилянської, «Фараони» О.Коломійця. Цілковиту самостійність у роботі проявляв учком школи.
 

   Засідання учкому школи.

   З 1988року до керівництва школи прийшов Половка Валерій Іванович.

   1 вересня 1988 року було здано нове приміщення школи. Крім 8-ми класних кімнат було збудовано й укомплектовано кухню й їдальню, гардероб,        комбіновану майстерню, спортивний зал площею 300м², методичний кабінет. Це дало можливість більш ефективніше проводити уроки і виховні заходи у школі.Силами керівництва школи, педагогічного колективу було закуплено і встановлено хімічний кабінет, кабінет трудового навчання, лінгвістичний кабінет. Оформлені кабінети української мови та літератури, зарубіжної літератури.
 

   Учительський колектив школи, весна 1989 року.

1 ряд зліва направо: Лисокобилко Олексій Іванович (учитель фізкультури), Корячко Теяна Геннадіївна (читель біології та хімії), Бойко Інна Геннадіївна (Вчитель початкових класів), Гюменюк Оксана Миайлівна (вчитель початкових класів), Паламар Тамара Іванівна (вчитель української мови та літератури)
2 ряд: Пастушенко Любов Михайлівна (завуч, вчитель математики), Пальонка Віра Петрівна (вчитель російської мови та літератури), Пальонка Надія Іванівна (працівник столової), Левченко Світлана Павлівна (техпрацівниця), Черкун Анастасія Тимофіївна (Працівник столової), Половка Валерій Іванович (директор, вчитель історії)
   В кожен клас придбано нові столи, стільці, ТЗН, шкафи. Укомплектовано майстерню, спортивний зал, які були на той час одними з кращих у районі. Зроблено на дворі спортивний майданчик, який включає баскетбольну, волейбольну, ганбольну площадки. легкоатлетичний сектор і тринажери. 
   Вироби, які виготовляли учні під керівництвом учителя трудового навчання Лисокобилко Олексія Івановича, а потім Яременка Валерія Степановича неодноразово приймали участь у районних та обласних ярмарках
   У школі працює 10 гуртків. Кращі з них: драматичний, який веде Пальонка Віра Петрівна, ліплення – керівник Семенова Світлана Андріївна, «Умілі руки» - Яременко Валерій Степанович. У школі працює 4 спортивних секції: туризму, волейболу, футболу, настільного тенісу. Школа є базовою по спортивній роботі у районі. Наші учні є переможцями районних та обласних змагань з настільного тенісу. Серед них: Сосунов Віталій (І розряд), Коп’як Олександр (І розряд), Бука Світлана (І розряд), Бордюг Євгеній (І розряд). На базі школи регулярно проводяться спортивні змагання з настільного тенісу, волейболу, баскетболу. Щороку проводяться шкільні спартакіади.
 
 
   Збірна команда школи з настільного тенісу, з керівником Половкою Валерієм Івановичем, - переможниця обласних змагань серед сільських районів 1994 року.
Учасники команди 1 ряд зліва направо: Бордюг Євгеній, Колотій Олександр, Сосунов Віталій, Коп’як Олександр, Тривайло Анатолій.
2 ряд: Бука Світлана, Давиденко Тетяна, Коп’як Ірина, Гончаренко Олена.
   Крім занять фізкультурою учні ще подорожують туристичними маршрутами. Вони побували в Ленінграді, Києві, Могилів-Подільському, Харкові, Полтаві, Кременчуці, Миргороді.
 
 
Учні колотіївської школи на екскурсії в м.Каневі
 
 
 
   Учні колотіївської школи на екскурсії в м. Ленінграді.
 
 
 
   Учні колотіївської школи на екскурсії в м. Харкові
 
    З 1989 року при школі діє група продовженого дня, в якій займаються учні 1-4 класів. Усі учні школи охоплені гарячим харчуванням, а група продовженого дня безкоштовним обідом. При школі діє бібліотека, в якій нараховується більше 2 500 книг і підручників. Є сад і навчально-дослідна ділянка площею 0,5 га. В навчальнх кабінетах школи є один телевізор, три магнітофони, три програвачі, один кінопроектор, один кодоскоп і два діапроектори.
   В майстерні учні працюють на одному токарно-венторізному, одному фрезерному, двох токарних верстатах по дереву, п’яти слюсарних і п’яти столярних верстатах.
   З 1988 року школа опалюється газом.
   В 1995-1996 навчальному році в школі працюють 15 педагогів і вся школа повністю укомплектована кадрами. Пальонка Віра Петрівна має звання старшого вчителя, Паламар Тамара Іванівна і Половка Валерій Іванович – вищу категорію, сім чоловік – першу категорію, один – другу, три спеціалісти. старша піонервожата навчається в Полтавському педагогічному інституті ім. Короленка. Середній вік педагогів 34 роки. Протягом трьох років педагоги нашої школи приймають участь і є призерами районних конкурсів «Кращий учитель року» і «Класний керівник року». Серед них Корячко Тетяна Геннадіївна, Горбаневська Галина Микитівна, Ребрик Людмила Анатоліївна.
   В 1995-1996 навчальному році в школі навчається 77 учнів у восьми класах.
   В травні 1995 року школа отримала свідоцтво про своє функціонування і затверджено статут, по якому школа живе і працює.
   В січні 1996 року волейбольна команда школи під керівництвом Яременка В.С. зайняла І місце в районних спортивних змаганнях.
   В березні 1996 року команда школи з настільного тенісу під керівництвом Половки Валерія Івановича зайняла ІІ місце в районних спортивних змаганнях.
    Художня самодіяльність школи під керівництвом Лисокобилко Олексія Івановича зайняла ІІІ місце на районному огляді.
   В травні 1996 року команда школи зайняла І місце на конкурсі туристської пісні в районному спортивно-туристичному таборі «Горизонт».
   Став переможцем районного конкурсу «Класний керівник - 96» Яременко В.С.
 

   Педагогічний колектив школи 25 травня 1996 року

   І ряд зліва направо: Педашенко Т.В. (учитель початкових класів).Пастушенко Л.М. (завуч школи, учитель математики), Ребрик Л.А. (учитель анлійської мови),
Удод М.Ю (учитель початкових класів), Семенова С.А. (учитель початкових класів), Корячко Т.В. (учитель хімії та біології), Шрамко Л.К. (учитель фізики і математики), Паламар Т.І. (учитель української мови та літератури), Горбаневська Г.М. (учитель початкових класів), Пальогка Н.І. (кухар), Харченко Л.М. (кухар)
   ІІ ряд: Лисокобилко О.І.(учитель фізкультури), Яременко В.С. (учитель трудового навчання), Половка В.І. (директор школи, учитель історії), Горбаневський О.М. (учитель географії), Л.биченко В.С. (технік по ремонту)
   
        Випускники школи  разом з учителями 25 травня 1996 року.
         Зліва направо І ряд: Тривайло А., Коп’як І., СкрипникЮ., Зінчук О., Совенко С.,  Кузьменко О., Коп’як Т., Дрозд М., Єнікеєв В.
   ІІ ряд: Бордюг Є., Вітер О., Корячко Т.Г., Рясков В., Колотій В., Тривайло О.
   ІІІ ряд: Ребрик Л.А., Пастушенко Л.М., Паламар Т.І.,  Семенова С.А. (перша вчителька), Удод М.Ю., Педашенко Т.В.
   ІV ряд: Горбаневська Г.М., Шрамко Л.К., Половка В.І (директор школи),
Яременко В.С.(класний керівник), Горбаневський О.М., Лисокобилко О.І.
 
     
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz